Míčové sporty

Basketbalisté Bostonu utrpěli nejtěžší domácí prohru v play-off

8. května 2010 10:17 - BOSTON

Basketbalisté Bostonu utrpěli v pátek svou nejtěžší domácí porážku v play-off NBA. Clevelandu před svými fanoušky podlehli 95:124 a jejich soupeř se v semifinálové sérii Východní konference ujal vedení 2:1. Ještě blíž k postupu má Phoenix, který i potřetí zdolal San Antonio.

Ráz bostonskému utkání udala hned první čtvrtina, která se domácím vůbec nepovedla. Cleveland ji vyhrál 36:17 a více než polovinu jeho bodů nastřílel LeBron James, jehož součet se nakonec zastavil na 38 bodech. Po potížích s loktem, které se před zápasem sáhodlouze rozebíraly, nebylo v jeho hře ani památky.

"Já jsem o tom lokti taky něco zaslechl. Ale jsem tady proto, abych hrál a pomohl týmu k vítězství. Zvlášť poté, co jsme prohráli minulý zápas doma," poznamenal James.

Naopak utkání v San Antoniu rozhodla až závěrečná čtvrtina. V té se k výtečnému výkonu v týmu hostů z Phoenixu rozjel slovinský náhradník Goran Dragič a k dosavadním třem přidal dalších 23 bodů. Po výhře 110:96 chybí Suns k postupu do finále Západní konference už jen jediné vítězství.

Druhé kolo play-off NBA:
Boston - Cleveland 95:124 (stav série 1:2), San Antonio - Phoenix 96:110 (stav série 0:3).

Časová osa: Míčové sporty