Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Kolocová a Sluková skončily v Šanghaji sedmé

8. května 2010 11:16 - ŠANGHAJ

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková obsadily na turnaji v plážovém volejbalu v Šanghaji sedmé místo, které je jejich nejlepším výsledkem na Světovém okruhu. Po třech výhrách v opravném pavouku už mladé české reprezentantky na další postup nedosáhly, dvojnásobné olympijské vítězce Misty Mayové-Treanorové a její americké spoluhráčce Nicole Branaghové dnes podlehly 1:2.

Dvaadvacetiletá Kolocová a o rok mladší Sluková byly zatím nejlépe deváté na loňském grandslamu v Klagenfurtu a na turnaji v jiném čínském městě San-ja. "V Číně se nám evidentně daří. Vůbec jsme nečekaly, že se dostaneme tak daleko. Hrály jsme uvolněně, riskovaly servis, a to se nám vyplatilo," napsala ČTK Sluková.

Postupem mezi nejlepší osmičku si české volejbalistky, které přitom byly nasazené až na 28. místě, zajistily prémii 7600 dolarů a zisk 300 bodů do světového žebříčku. "Los nebyl zrovna přívětivý, ale když jsme porazily Němky Gollerovou a Ludwigovou, naladily jsme se na dobrou vlnu a zjistily, že nic není nemožné. Sedmé místo je pro nás obrovský úspěch, super umístění a cenné body," dodala Sluková.

Mužský turnaj v Šanghaji vyhráli Brazilci Pedro a Harley, ženské finále je na programu v neděli.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Šanghaji:
Muži:
Finále: Pedro, Harley (5-Braz.) - Brink, Reckermann (4-Něm.) 2:1 (15, -13, 15),
o 3. místo: Alison, Emanuel (3-Braz.) - Rogers, Dalhausser (1-USA) 2:1 (16, -12, 13).
Ženy:
Opravy: Mayová-Treanorová, Branaghová (6-USA) - Kolocová, Sluková (28-ČR) 2:1 (10, -19, 12).
České hráčky obsadily sedmé místo.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty