Nymburk vstoupil do semifinále NBL jasnou výhrou

Basketbalisté Nymburka zahájili semifinálovou sérii proti Pardubicím jasnou výhrou 99:76. Východočeši mají sice skalp nejlepšího českého celku posledních sezon ze základní části, v dnešním duelu se ale drželi jen v úvodních minutách.

Basketbalisté Nymburka se radují.

Nymburk se do vedení dostal poprvé v 6. minutě (14:12) a od té doby svůj náskok neustále navyšoval. Vysokou úspěšností střelby vynikal Ronald Lewis, který zaznamenal 28 bodů. Pod košem kraloval nejlepší hráč utkání Radek Nečas a Pardubice brzy po přestávce prohrávaly už o dvacet bodů.

"Už je to poměrně dlouho, co jsme hráli opravdový zápas, a upřímně jsem byl překvapen kvalitou naší hry. Přestávka byla dlouhá a já musím své hráče ocenit," uznal kouč Nymburka Muli Kacurin. Jeho protějšek Jan Slowiak viděl rezervy svého týmu především v obraně: "Po ztrátách byl náš pohyb dozadu o třídu horší než pohyb Nymburka směrem vpřed. V situacích jeden na jednoho jsme navíc nebyli dostatečně odolní," zhodnotil trenér Pardubic.

Druhý zápas série se bude hrát v sobotu na palubovce Pardubic.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 1. zápas:
Nymburk - Pardubice 99:76 (29:20, 52:40, 80:55)
Nejvíce bodů: Lewis 29, Ricci 16, Lenzly 13, Nečas 12, Pumprla 11, Benda 10 - Hampton 16, Arnold 13, Wright a Pospíšil po 11, Marek 10. Rozhodčí: Vyklický, V. Lukeš, Karásek. Trestné hody: 25/21 - 25/19. Fauly: 22:20. Pět chyb: 37. Lenzly. Trojky: 8:5. Diváci: 750. Nejlepší hráč: Nečas. Stav série: 1:0.