Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistka Ferančíková bude hrát po mateřské znovu za USK

13. května 2010 12:12 - PRAHA

Basketbalistka Michaela Ferančíková po roční mateřské pauze bude hrát znovu za USK Praha. Dvaatřicetiletá křídelní či podkošová hráčka se s vedením českého vicemistra dohodla na roční smlouvě. ČTK to řekl manažer USK Marek Kučera.

"Máme z toho velkou radost," uvedl Kučera.

Ferančíkovou, mistryni Evropy z roku 2005, už před dvěma týdny zahrnul do širší osmnáctičlenné nominace před mistrovstvím světa trenér reprezentace a zároveň USK Lubor Blažek a Ferančíková sama v rozhovoru s ČTK řekla, že v kariéře podle všeho bude pokračovat i po domácím šampionátu ve žlutomodrých barvách USK.

A dnes obě strany oficiálně oznámily, že se dohodly na obnovení spolupráce, což v kontextu posledních vyjádření není velké překvapení. Přestože Ferančíková ještě v minulé sezoně jako kapitánka před svojí mateřskou dovolenou dovedla USK k zisku mistrovského titulu, čímž vysokoškolačky ukončily třináctiletou nadvládu konkurenčního Brna, dá se považovat za třetí velkou posilu Pražanek před příští sezonou.

Vedení USK výrazně obměnilo především svoji podkošovou sestavu, když přišly Američanka DeLisha Miltonová-Jonesová a česká reprezentantka Petra Kulichová, která na Folimanku míří po pěti sezonách strávených právě v konkurenčním Brně. USK naopak opustily Charde Houstonová, Sonja Kiretaová, Zana Tamaneová a Ieva Kublinová, kariéru ukončila Sandra LeDréanová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty