Bryant nasázel Phoenixu v prvním semifinále 40 bodů

Basketbalisté Los Angeles Lakers vstoupili do finále Západní konference proti Phoenixu jasným vítězstvím 128:107. Ofenzivní smršť dirigoval především Kobe Bryant, autor 40 bodů. Tým z Kalifornie vyhrál již sedmý zápas play-off za sebou a s touto formou má nejlepší vyhlídky na obhajobu titulu.

Basketbalista Los Angeles Lakers Kobe Bryant

Bryant ničil Phoenix pouze v prvních třech čtvrtinách, potom už za rozhodnutého stavu raději šetřil bolavé koleno na důležitější chvíle série. Skvělou úspěšnost střelby měl také Pau Gasol, jenž zaznamenal 21 bodů, pod oběma koši byl velmi platný Lamar Odom, který nasbíral 19 doskoků.

Přestože Phoenix po hladkém postupu přes San Antonio nehrál špatně ani na palubovce Lakers, na střelecký koncert Bryanta byl krátký. Domácí hvězda prakticky sama 21 body ve třetí čtvrtině zařídila bezpečné vedení, o které se hráči ze střídačky nenechali připravit.

Druhé semifinálové utkání play-off je na programu ve středu opět na palubovce Lakers.