Lakers díky zlepšení v závěru porazili Phoenix i podruhé

LOS ANGELES

Basketbalisté Los Angeles Lakers vyhráli i druhý semifinálový zápas play off proti Phoenixu. Před vlastními diváky tentokrát zlomili odpor svého soupeře až v závěrečné čtvrtině a zvítězili 124:112. Třetí utkání série se hraje ve Phoenixu v neděli.

Phoenix předvedl mnohem lepší výkon než při úvodní porážce o 21 bodů a s Lakers dlouho držel krok. Obhájci trofeje však mají ve svých řadách Kobeho Bryanta s Pauem Gasolem a ti bezchybnou střelbou v poslední čtvrtině rozhodli zápas.

Španělský pivot jen v této části hry zaznamenal 14 z celkového počtu 29 bodů a stal se nejlepším střelcem utkání. Bryant sice přerušil šňůru třicetibodových utkání a dal jen 21 bodů, k výsledku ale přispěl také 13 asistencemi.