Nymburk otočil zápas v Pardubicích, Opava hladce vyhrála

Basketbalisté Nymburka a Opavy vyhráli i třetí zápas nové ligové sezony a v čele tabulky zůstali stoprocentně úspěšní. Favorizovaní Středočeši však měli hodně práce v Pardubicích, kde prohrávali až o deset bodů, nakonec však zvítězili 97:91. Opava si doma snadno poradila s Olomouckem 101:70.

Basketbalisté Nymburka. Ilustrační foto.

Nymburk prodloužil rekordní ligovou sérii na 89 vítězství, naposledy prohrál v březnu 2018 právě s Pardubicemi. Ty tentokrát v úvodní čtvrtině inkasovaly 35 bodů, ale do poločasu manko smazaly a v třetí čtvrtině si vypracovaly až desetibodový náskok.

Šestnáctinásobný mistr však konec vítězné série nepřipustil. Domácí hráče tak mohl těšit alespoň dílčí úspěch, když v souboji nejlepších střelců předčil Tomáš Vyoral nymburského Jerricka Hardinga 34:32.

Opava se opět mohla spolehnout na Jakuba Šiřinu, který k 32 bodům přidal i deset asistencí a po třech zápasech si udržuje střelecký průměr nad třicetibodovou hranicí.

Ostrava porazila Svitavy rozdílem jediného bodu 82:81. Hosté v poslední minutě nedokázali skórovat a ztratili tříbodové vedení. O rozhodující dva koše se postaral Justus Alleyn a s 23 body se stal nejlepším střelcem zápasu.