České volejbalistky porazily v kvalifikaci ME Maďarsko

AGDE

České volejbalistky vyhrály v kvalifikaci mistrovství Evropy i čtvrtý zápas. Maďarsko v pátek na turnaji v Agde porazily 3:1 po setech 19:25, 25:16, 25:18 a 25:21 a v tabulce skupiny B si udržely první místo před domácí Francií.

Ilustrační foto

S tou se utkají v sobotu, a pokud zvítězí, zajistí si přímý postup na evropský šampionát 2011 do Srbska a Itálie. Minimálně druhé místo už má český tým jisté, druhá příčka v konečné tabulce by znamenala nutnost odehrát zářijovou baráž.

Podobně jako před týdnem v Karlových Varech nezvládly Češky v duelu s Maďarskem úvodní set. Soupeřky si vypracovaly až devítibodový náskok, a ten už svěřenkyně trenéra Jiřího Šillera stahovaly marně.

Do druhé sady vstoupily české volejbalistky lépe, ale vedení 6:2 neudržely. Maďarský tým otočil na 10:11, dalších šest míčů však uhrál český výběr a už bez větších potíží vyrovnal stav setů na 1:1.

Ve střední části setu se Češky svému protivníkovi dokázaly vzdálit i v třetím dějství. Ve čtvrté sadě je pak nezaskočilo ani maďarské vedení 9:5, do koncovky už opět vstupovaly s bezpečným náskokem.

Kvalifikace ME volejbalistek, druhý turnaj skupiny B v Agde (Francie)
Česko - Maďarsko 3:1 (-19, 16, 18, 21)
Rozhodčí: Ferreira (Portug.), Reichardt (Niz.). Čas: 100 min.
Francie - Rakousko 3:0 (8, 12, 13).