Míčové sporty

Volejbalistky zakončily kvalifikační skupinu na ME bez porážky

30. května 2010 17:06 - AGDE

České volejbalistky dnes porazily v závěrečném vystoupení v kvalifikační skupině mistrovství Evropy Rakousko hladce 3:0. Oběma turnaji před týdnem v Karlových Varech a o tomto víkendu ve francouzském Agde prošly bez porážky a ztratily v šesti utkáních pouze pět setů. O svém postupu na ME 2011 v Srbsku a Itálii rozhodly už v sobotu.

Jan Sokol, ČTK

Zápas s Rakouskem trval pouze 55 minut. O jednoznačném průběhu utkání vypovídá poslední set, který český tým vyhrál 25:7. Rakušanky uhrály v šesti zápasech pouze jednu sadu.

České hráčky plnily od úvodních míčů roli favoritek a stačil jim k tomu průměrný výkon. "Měli jsme hru po celé utkání pod kontrolou. Soupeřky stačily pouze ve druhém setu, v jehož úvodu jsme častěji chybovaly. V posledním setu jsme už Rakousko k ničemu nepustily. Tentokrát nás soupeřky příliš neprověřily," řekl ČTK trenér Jiří Šiller.