České házenkářky prohrály ve Švédsku a na ME nepostoupily

SKÖVDE

České házenkářky si na prosincovém mistrovství Evropy v Dánsku a Norsku nezahrají. V posledním kvalifikačním utkání v sobotu podlehly ve Skövde domácímu Švédsku 25:31 a na šampionát nepostoupily. Z druhé skupiny si účast na turnaji zajistily Maďarsko a Švédsko.

Českému družstvu se nepovedl úvod zápasu, v němž potřebovalo k postupu zvítězit o osm branek, a rychle prohrávalo 0:6. První gól vstřelily svěřenkyně loučícího se trenéra Jiřího Tkadlece až v desáté minutě a do poločasu domácí hráčky zvýšily své vedení až na sedm gólů.

Zvýšenou bojovností po přestávce dokázaly Češky duel zdramatizovat a deset minut před koncem prohrávaly jen o dvě branky. Po technických chybách, které pramenily z bojovnosti i únavy, však o možnost vyrovnat či vyhrát přišly.

"Nepodařilo se nám zachytit jejich nástup, neproměnili jsme šance a nepokryli rychlý protiútok. Nehráli jsme ani dostatečně důrazně v obraně. Dobrý pocit mám až ze hry ve druhém poločase a musím holky pochválit za obrovskou bojovnost," řekl ČTK trenér Tkadlec.

Švédsko - ČR 31:25 (17:10)
Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová - Zámorská 6/3, Knedlíková 4, Keclíková, Luzumová 4/3, Selucká, Salčáková 3, Ručková, Vítková 5, Hrbková 1, Kupková, Štěrbová 2, Crhová.
Nejvíce branek Švédska: Torstenssonová 6, Fredenová 4, Wallenová 4. Rozhodčí: Retenšek, Boženič (Slovin.). Sedmimetrové hody: 2/2 - 7/6. Vyloučení: 8:3. Diváci: 1450.