Rubriky:

Míčové sporty

Novému Jičínu odešel sponzor, fanoušci žádají o podporu město

1. června 2010 15:33 - NOVÝ JIČÍN

Basketbalisté Nového Jičína jsou ve finančních problémech. Klubu vypověděl smlouvu generální sponzor, který v této sezoně zajišťoval dvě třetiny rozpočtu, a loňskému vicemistrovi hrozí, že se kvůli nedostatku prostředků nepřihlásí do nového ročníku NBL.

Z Nového Jičína odešla společnost Miltra, která kryla přibližně dvě třetiny ze sedmnáctimilionového rozpočtu, a klub spadl do existenčních potíží. Vedení basketbalistů shání nové zdroje financí, ale už do 6. června musí rozhodnout, zda podá přihlášku do nového soutěžního ročníku.

"Přihlášku pravděpodobně podáme, ale do konce června chceme mít definitivně jasno v tom, jestli soutěž budeme hrát. Kdybychom neměli patřičné garance, budeme nuceni se odhlásit," řekl ČTK mluvčí basketbalového klubu Milan Dvořák.

Podle něj zatím nelze předvídat, jak se situace vyvine. "Teď už ale víme, že nebudeme mít generálního sponzora. Snažíme se rozpočet naplnit po menších obnosech, milionových a statisícových sumách od menších sponzorů," podotkl Dvořák.

S hrozbou zániku novojičínského basketbalu na nejvyšší úrovni se nehodlají smířit fanoušci. Sepsali petici, pomocí níž se k větší podpoře klubu snaží přimět město, které basketbalistům ročně přispívá odpuštěním nájmu haly ve výši 900 tisíc korun. Za vzornou reprezentaci města navíc klub v minulých letech dostal třikrát po 1,5 milionu korun.

"Určitě to nebudou záležitosti ve statisících, řekl bych, že to budou finanční prostředky, kterými už město v minulosti v roce 2007, 2008 a 2009 přispělo za vzornou reprezentaci basketbalovému klubu. To znamená, bylo by to od jednoho milionu až do výše někde 4,5 milionu korun. Ale záleží na vůli zastupitelů a jejich míře podpory," řekl starosta města Ivan Týle internetovému serveru infoportaly.cz.

Nový Jičín, který hraje NBL nepřetržitě od roku 1992, patří dlouhodobě k předním českým klubům. V sezoně 1998/99 získal titul, pětkrát vyhrál Český pohár. V posledních dvou sezonách skončil stříbrný, letos vypadl v semifinále s Prostějovem a obsadil třetí místo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty