Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Prostějova budou hrát Středoevropskou ligu

2. června 2010 13:28 - PROSTĚJOV

Prostějovské volejbalistky nebudou hrát v příštím ročníku základní část české extraligy a nastoupí jako nejvýše nasazený tým přímo do play off. Zástupci klubu na středeční tiskové konferenci oznámili, že místo dlouhodobé části domácí soutěže se družstvo zúčastní Středoevropské ligy.

 

Igor Šefr, ČTK

"Dva roky jsme dominovali české lize, protože náš tým byl postaven na evropské mety. Diváci přestávají mít zájem o jasné výsledky našeho týmu, a proto jsme se rozhodli, že se tým pokusíme dostat z české ligy," vysvětlil předseda správní rady klubu Petr Chytil, proč Prostějov v úterý podal přihlášku do Středoevropské ligy.

"Vedlo nás k tomu to, že jsme chtěli zatraktivnit volejbal pro diváky, a myslíme si, že to celému ženskému volejbalu v Česku prospěje," dodal.

V Česku nemají konkurenci

Volejbalistky Prostějova nemají v domácí soutěži konkurenci. Letos obhájily titul, přičemž neprohrály ani jeden z 37 zápasů.

"Máme to posvěceno od Českého volejbalového svazu i od správní rady," ujistil Chytil. Dohoda je podobná jako v basketbalové NBL v případě Nymburka, který vzhledem k účasti v Jadranské lize naskočí až do nadstavbové části domácí soutěže. Prostějovské volejbalistky nebudou hrát základní část extraligy, ale nastoupí z pozice jedniček do play off.

Nápad se zrodil v Rakousku 

Středoevropskou ligu mužů i žen vymysleli v Rakousku. Soutěž v uplynulé sezóně hrálo deset celků a vyhrály ji hráčky Braniku Maribor, které ve finále porazily 3:0 Split 1700.

Nově bude Středoevropskou ligu hrát dvanáct týmů. Po třech z Rakouska a Slovenska, dva ze Slovinska a z Chorvatska. Oživením budou i zápasy s národním týmem Velké Británie, který se připravuje na olympiádu v Londýně 2014 a bude mít základnu v chorvatském Mariboru.

"Pro náš tým budou zahraniční družstva lepší herní prověrkou než česká extraliga a slibujeme si od toho, že to zatraktivní naše zápasy," řekl trenér Miroslav Čada. "Slovenský nároďák hrál s Británií kvalifikaci na Evropu a družstvo je hodně silné. Má vynikající podmínky a jako nováček bude oživením," řekl Čada.

Prostějov už skládá sestavu a věří, že bude dostatečně silný, aby mohl uspět v Středoevropské lize i v Lize mistrů. "Středoevropská liga je novým argumentem, proč hrát za Prostějov. Jednáme s novými posilami a toto bylo velice pozitivní," konstatoval Čada.

Ligu mistryň bude Prostějov hrát potřetí za sebou, a to díky divoké kartě Evropské volejbalová konfederace (CEV). Loni moravský tým nepostoupil ze základní skupiny, letos vypadl v 1. kole play off. "Chtěli bychom hrát Final Four," prozradil Čada nový cíl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty