Basketbalisté Los Angeles vyhráli v Bostonu a vedou ve finále 2:1

Basketbalisté Los Angeles Lakers vyhráli ve třetím finále NBA v Bostonu 91:84 a v sérii vedou 2:1. Největší podíl na výhře hostí měl Kobe Bryant, který zaznamenal 29 bodů. Čtvrtý zápas se bude hrát v noci na pátek znovu v Bostonu.

Kobe Bryant a Ron Artest se radují po vítězství Lakers.

Obhájce trofeje vedl v první polovině zápasu až o sedmnáct bodů, ale ve třetí čtvrtině o náskok málem přišel. Boston stáhl ztrátu na jediný bod a měl na dosah vyrovnání. V dramatické čtvrté čtvrtině se přestalo střelecky dařit Bryantovi a za deset minut netrefil ani jednou koš.

V té chvíli však převzal režii zápasu zkušený rozehrávač Derek Fisher a čtyřmi koši odvrátil pokus domácích o zvrat. Celkem přispěl k výhře Lakers šestnácti body, Paul Gasol přidal třináct bodů a deset doskoků.

Nejlepším střelcem domácích byl s 25 body Kevin Garnett, naopak hrdinovi první bostonské výhry Rayovi Allenovi to vůbec nešlo, ze hry nezaznamenal ani bod a proměnil jen dvě šestky.