Rubriky:

Míčové sporty

Fanoušci Lakers řádili v ulicích

18. června 2010 10:49 - LOS ANGELES

Situace se opakovala na palubovce i v ulicích. Basketbalisté Los Angeles Lakers obhájili titul v NBA a stejně jako před rokem jejich fanoušci při oslavách v ulicích města způsobili navzdory zvýšeným policejním opatřením nepokoje.

 

Mario Anzuoni, Reuters

Dav cestou z haly Staples, v které domácí vyhráli nad Bostonem Celtics rozhodující sedmé finále 83:79, zaplnil vozovku a rozhoupával projíždějící auta. Lidé lezli na kapoty, zapalovali světlice, poničili dopravní značky, rozbili pár výloh a házeli na policisty předměty. Na jedné z ulic začal hořet vůz taxislužby.

Policie nasadila speciální oddíl proti nepokojům

"Po opuštění haly se vytvořila skupina fanoušků, kteří oslavovali nezodpovědně a dělali problémy. Okamžitě jsme nasadili jednotky tam, kde byly potřeba," řekla agentuře AP policejní mluvčí Mary Gradyová. Policie se na očekávané oslavy připravovala a do ulic poslala mnoho hlídkových vozů, jízdní jednotku a speciální oddíl na potlačování nepokojů.

Fanoušci v euforii rozbíjeli auta.Fanoušci v euforii rozbíjeli auta.foto: Reuters/Joshua Lott

Devět lidi bylo zadrženo pro opilost, vandalismus a podněcování k nepokojům, ale počet obviněných zřejmě ještě vzroste.

Někteří fanoušci se snažili situaci uklidňovat. Když příliš horlivý fanda začal bušit do okna černé mazdy, kterou se snažil otevřít, jiní protestovali. "Ty snad nejsi z L.A.! Tohle je L.A. Žádné zapalování!" křičel na výtržníka muž, který měl na sobě dres se jménem Kobeho Bryanta.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.