Rubriky:

Míčové sporty

Kubala s Benešem skončili na štvanickém písku sedmnáctí

18. června 2010 11:01 - PRAHA

Čeští plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš obsadili na turnaji Světového okruhu na pražské Štvanici 17. místo. V druhém kole oprav v pátek podlehli lotyšské dvojici Alexandrs Samoilovs a Ruslans Sorokins 16:21 a 18:21.

 

Michal Doležal, ČTK

Nejlepší český pár na domácí půdě nenavázal na výborné vystoupení z květnového turnaje v polských Myslowicích, kde vybojoval sedmou příčku. "Nemůžeme si myslet, že to pokaždé vyjde na sedmé místo. Pravda je, že jsme nehráli úplně v optimální pohodě, že umíme hrát líp, ale v každém turnaji to nevyjde," řekl Beneš.

Prohráli hned v prvním kole

Hned v prvním kole prohráli s estonskou dvojicí Kristjan Kais, Oliver Venno, v úvodu opravného pavouku pak v pátek porazili Japonce Kentara Asahiho a Kacuhira Širatoriho a udrželi se ve hře. Proti Lotyšům ale roli papírových favoritů nepotvrdili.

"V rozhodujících chvílích jsme udělali chyby a oni ne. Bylo tam pár drobných autů ze smečí. Je pozdě bycha honit, prostě jsme to prohráli, ale výkonnostně nebyl velký rozdíl. Jen psychicky na tom byli možná líp," uvedl Beneš k utkání s Lotyši. "Tragédie se nestala, ale samozřejmě převládá zklamání," konstatoval Beneš.

Pětatřicetiletý volejbalista si tak zopakoval umístění z předloňské premiéry turnaje Světového okruhu v Praze. Tehdy skončil Beneš sedmnáctý ve dvojici s Martinem Tichým.

Ostatní čeští zástupci v hlavní soutěži letos nevyhráli ani jeden zápas a obsadili dělené 25. místo.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů v Praze:
3. kolo:
Alison, Emanuel (2- Braz.) - Nummerdor, Schuil (7-Niz.) 2:0 (16, 18), Brink, Reckermann (3-Něm.) - Kolodinskij, Koškarev (27-Rus.) 2:1 (19, -16, 11), Wu Pcheng-ken, Sü Lin-jin (5-Čína) - Cunha, Thiago (13-Braz.) 2:0 (20, 22), Gibb, Rosenthal (17-USA) - Fijalek, Prudel (8-Pol.) 2:0 (19, 19).
Opravy - 2. kolo (poražení skončí na 17. místě):
Samoilovs, Sorokins (23-Lot.) - Beneš, Kubala (9-ČR) 2:0 (16, 18).

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty