Rubriky:

Míčové sporty

Odolena Voda se vrací po šesti letech do volejbalové extraligy

21. června 2010 10:45 - PRAHA

Do volejbalové extraligy mužů se po šesti letech vrátí Aero Odolena Voda. Slavný klub ze středočeské obce nedaleko Prahy v minulosti sedmkrát vybojoval titul mistra republiky, v roce 2004 však po zisku posledního z nich přešel do Kladna. Nyní mu k návratu pomohlo rozšíření nejvyšší domácí soutěže na 12 účastníků.

Místní nadšenci totiž volejbal v Odolena Vodě po čase opět vzkřísili a prvoligový tým s řadou bývalých reprezentačních hvězd se už v minulých letech netajil ambicemi na návrat mezi domácí elitu. Poté co správní rada svazu na počátku června schválila návrh na doplnění extraligy na 12 mužstev, odmítly postup Dobřichovice i EGE České Budějovice.

"Další na řadě bylo družstvo Aero Odolena Voda," řekl v pondělí koordinátor svazu Ivan Iro. Podle původních plánů přitom svaz zamýšlel znovu do nejvyšší soutěže zařadit juniorský reprezentační výběr.

V úvodním kole extraligy přivítá Odolena Voda 7. října celek Zlína. První očekávané derby s mistrovským Kladnem je podle rozpisu soutěže naplánováno na 16. října do haly obhájců titulu, odveta je na programu 4. prosince.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty