Plážové volejbalistky nestačily na Američanky

RIO DE JANEIRO

Eva Celbová se Soňou Novákovou vypadly na mistrovství světa plážových volejbalistek v Riu de Janeiro v osmifinále a v konečném pořadí se dělí o deváté až šestnácté místo. Nad jejich síly byly nejvýše nasazené Američanky Kerri Walshová s Misty Mayovou, se kterými česká dvojice prohrála až po velkém boji 1:2 na sety.

Jedničky českého plážového volejbalu - Soňa Nováková (vlevo) a Eva Celbová.

"Udělaly jsme od druhého setu o pár chyb víc a to rozhodlo. Ale daly jsme do toho všechno, takže zklamané být nemůžeme. Deváté místo beru jako úspěch," řekla Celbová po zápase, který trval 46 minut.

Celbová s Novákovou obhajovaly na pláži Copacabana bronzové medaile z Klagenfurtu. Los play-off jim však ve druhém kole přisoudil soupeřky, které jsou druhé na světě a letos vyhrály čtyři turnaje Světového okruhu. "Škoda, měly jsme formu a hrály dobře. Kdyby los dopadl jinak, mohly jsme jí dál," tušila Celbová.

Deváté místo zajistilo českým hráčkám na štědře dotovaném šampionátu 320 bodů do světového a tím i olympijského žebříčku a prémii deset tisíc dolarů.