Rubriky:

Míčové sporty

Do NBA míří největší hvězda španělské ligy Splitter, bude hrát za Spurs

13. července 2010 11:45 - SAN ANTONIO

Největší hvězda španělské basketbalové ligy Brazilec Tiago Splitter odchází do NBA. V zámořské soutěži bude oblékat dres San Antonia, se kterým podepsal v pondělí smlouvu.

 

Eric Gay, ČTK/AP

Pětadvacetiletý Splitter byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem španělské ligy ACB a získal i titul MVP finálové série, poté co dovedl k titulu Vitórii Caja Laboral. Nyní se jeden z nejdominantnějších hráčů evropských palubovek rozhodl pro novou výzvu a přijal nabídku San Antonia, které ho láká již tři roky od doby, kdy ho draftovalo jako 28. v pořadí.

"Máme velké štěstí, že se k nám rozhodl přidat jeden z nejlepších hráčů mimo NBA," uvedl generální manažer Spurs R.C. Buford na adresu 211 centimetrů vysokého pivota.

Chtěl hrát s Duncanem 

Splitter si Spurs vybral i proto, že si zahraje po boku svého vzoru Tima Duncana. "Dosud jsem cítil, že na NBA ještě nejsem připravený. Teď už ale ano a chci to dokázat. Už se těším na Duncana. Kdybych zůstal ve Španělsku, vydělal bych si víc, ale chci zkusit tuto výzvu," prohlásil Splitter.

Spolu s ním odcházejí do NBA i dvě opory Olympiakosu Pireus. Litevec Linas Kleiza přijal nabídku Toronta, Američan Josh Childress, dosud nejlépe placený hráč v Evropě, posílí Phoenix Suns.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty