Basketbalisté vyhráli po prodloužení s Bulhary turnaj v Sofii

SOFIA

Čeští basketbalisté vyhráli mezinárodní turnaj v Sofii. Ve finále v úterý porazili domácí Bulharsko 91:87 po prodloužení. Nejlepším střelcem vítězného týmu byl Pavel Houška, který dal 23 bodů.

Právě děčínský pivot Houška odvrátil porážku výběru trenéra Pavla Budínského v normálním hracím čase, když sedm sekund před koncem čtvrté čtvrtiny vyrovnal na 76:76. Přidanou pětiminutovku pak český celek rozhodl ve svůj prospěch v posledních 50 sekundách, v nichž měl jasně navrch v poměru 8:2.

Do finále se reprezentanti probojovali po pondělním hladkém vítězství nad Rakouskem. Příprava českých basketbalistů bude od pátku pokračovat tréninkovým kempem v Praze, v pondělí nastoupí národní tým v dalším přátelském zápase proti Litvě v Panezevysu.

Přípravný mezinárodní turnaj basketbalistů v Sofii - finále:
Česko - Bulharsko 91:87 po prodl. (17:21, 40:34, 56:57, 76:76)
Nejvíce bodů: P. Houška 23, Slezák 20, Pumprla a Pospíšil po 9 - Calloway 25, Videnov 15, Kostov 13. Trestné hody: 29/20 - 36/32. Fauly: 27:22. Trojky: 9:5.