Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Američan Simmons další posilou basketbalistů Nymburka

29. července 2010 10:16 - NYMBURK

Vedení sedminásobných basketbalových mistrů z Nymburka získalo další posilu. Do středočeského klubu zamíří Američan Chester "Tre" Simmons, který se podle tiskové zprávy dohodl na roční smlouvě. Osmadvacetiletý rozehrávač naposledy působil v Izraeli, kde hrával i ve slavném Maccabi Tel Aviv.

V dresu Hapoelu Jeruzalém v minulé sezóně dosáhl Simmons v izraelské lize v průměru 12 bodů, tří doskoků a 2,5 asistence na zápas. Podobnou bilanci měl i v Eurocupu.

"Jak já, tak můj asistent Oren Amiel jej známe z jeho působení v izraelské lize, kde byl s výjimkou Maccabi vždy základním hráčem týmu. Tre je týmový hráč, který se nebojí na sebe vzít zodpovědnost v důležitých chvílích zápasů. Očekáváme, že se stane vůdcem našeho týmu v příští sezóně," řekl nymburský trenér Neno Ginzburg.

Po absolvování University of Washington si Simmons zahrál rovněž v řecké a španělské lize.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.