Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Prostějova zahájily přípravu s polovinou kádru

4. srpna 2010 15:49 - PROSTĚJOV

Zatím jen s polovinou kádru zahájily přípravu volejbalistky Prostějova, které čeká v náročné sezóně vedle Ligy mistryň ještě start v novém ročníku Středoevropské ligy. Základní část domácí extraligy hrát nebudou, zapojí se až do play off.

 

Igor Šefr, ČTK

"Některé hráčky začnou po dohodě trénovat později. Ale to je každoroční model," řekl ve středu trenér Miroslav Čada.

Ve druhé polovině srpna začne trénovat také loňská opora Milada Spalová-Bergerová, která původně po minulé sezóně plánovala odchod na mateřskou dovolenou. Nahrávačka Soňa Nováková se připojí po skončení sezóny v plážovém volejbalu. Němka Corina Ssuschkeová se připravuje na mistrovství světa a v Prostějově se objeví až v polovině listopadu. Po artroskopii kolena se zatím zotavuje Markéta Tomanová, jež v létě změnila po svatbě příjmení na Chlumská.

Naopak v týmu už jsou nové posily: nahrávačka Šárka Kubínová z KP Brno, izraelská smečařka Anna Veliká, Slovinka Tina Lipicerová, slovenská blokařka Veronika Hrončeková a Darina Košická z Frýdku-Místku.

Tým ještě posílí univerzální hráčka, jméno tají 

"Tým ještě posílí jedna univerzální hráčka. Její jméno oznámíme až po dotažení přestupových jednání," uvedl Čada.

Tento týden čeká prostějovské volejbalistky příprava v domácím prostředí, příští týden přijde ke slovu dvoufázový trénink se zaměřením na fyzickou kondici. První zápasy sehrají na konci srpna, kdy změří síly s izraelskou reprezentací. V září absolvují utkání v Bielsko-Bialej, duel s českou reprezentací, turnaj v polské Vratislavi a herní soustředění v Itálii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty