Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté před kvalifikací znovu porazili Estonce

9. srpna 2010 23:04 - DĚČÍN

Čeští basketbalisté v pondělní generálce před startem evropské kvalifikace dnes v Děčíně porazili Estonsko 86:70 a navázali na nedělní úspěch se stejným soupeřem. Tým kouče Pavla Budínského už nyní čeká jen příprava a úvodní sobotní kvalifikační zápas na Slovensku v Prievidzi.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Češi proti Estoncům stejně jako v prvním vzájemném duelu rozhodli o přesvědčivém vítězství už v úvodu. Dnes navíc ještě zlepšili obranu a už v poločase vedli vysoko o 20 bodů, přestože využili kromě lehce zraněného Slezáka všech jedenáct hráčů.

Od třetí desetiminutovky ale domácí částečně polevili a dopouštěli se nepřesností, čímž kouče Budínského nepotěšili. "Druhý poločas byl nejhorším výkonem v celé naší přípravě. Naopak první poločas byl velmi kvalitní," řekl Budínský.

Češi už nyní začnou myslet na úvod kvalifikačních klání, hned v sobotu je čeká prestižní zápas na Slovensku. Reprezentaci letos v srpnu čekají tři duely, narazí ještě na Švýcarsko a Kypr.

Za rok si týmy pořadatelství prohodí. V této kvalifikační fázi reprezentaci půjde o získání co největšího počtu bodů a výhodnějšího nasazení před evropskou kvalifikací v roce 2012.

Předběžná sestava na utkání se Slovenskem
Rozehrávači: Čarnecký, T. Tóth, Slezák
Křídla: Pumprla, Kotas, Hruban, Bartoň
Pivoti: P. Houška, Pospíšil, Benda, Chán, Bohačík

Přípravné utkání basketbalistů v Děčíně
Česko - Estonsko 86:70 (35:19, 53:33, 67:47)
Nejvíce bodů: Pumprla 18, Bartoň 15, Čarnecký 13, Benda 11 - Talts 15, Keerles 14, Vene a Toome po 10. Rozhodčí: Zachara, Vondráček, Hošek. Fauly: 16:27. Trestné hody: 30/24 - 12/10. Trojky: 4:6. Diváci: 550.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty