Rubriky:

Míčové sporty

VIDEO: Zápas basketbalistů Řecka a Srbska ukončila hromadná bitka

20. srpna 2010 16:11 - ATÉNY

Zápas řeckých a srbských basketbalistů na přípravném turnaji v Aténách musel být předčasně ukončen kvůli hromadné rvačce. Do potyčky se zapojily i lavičky náhradníků a hostující Nenad Krstič, který napadl soupeře židlí, byl zatčen.

 

Reuters

Potyčku odstartoval Krstič necelé tři minuty před koncem, když chytil pod krkem domácího Antonise Fotsise. Srbský basketbalista, který nastupuje v NBA za Oklahomu, pak hodil židlí po jiném řeckém hráči Sofoklisovi Schortsanitisovi. Zasáhl však do hlavy Jannise Burussise, který utrpěl krvavý šrám.

Basketbalisté pokračovali ve rvačce i v tunelu vedoucím k šatnám, teprve pak se pořadatelům podařilo situaci uklidnit. Do vřavy se pokusilo zapojit také několik diváků z pětitisícové návštěvy, včas ale byli z haly vykázáni.

Krstič strávil noc v cele a dnes byl propuštěn. Policie basketbalistu obvinila z ublížení na zdraví, podle ní se však jednalo jen o přestupek a hráči tak podle řeckých zákonů hrozí jen pokuta.

Rozhodčí zápas ukončil za stavu 74:73 pro Řecko. Už v deváté minutě navíc po ostré hádce vyloučil srbského trenéra Dušana Ivkoviče.

Na turnaji v Aténách se představili také další dva účastníci blížícího se mistrovství světa Slovinsko a Kanada.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty