Basketbalisté porazili v kvalifikaci Švýcarsko 99:92 po prodloužení

FRIBOURG

Čeští basketbalisté zvládli první polovinu evropské kvalifikace v divizi B bez porážky, dnes ale třetí utkání ve Švýcarsku rozhodli ve svůj prospěch až v prodloužení. V normální hrací době skončil zápas ve Fribourgu 87:87, po pětiminutovém nastavení se svěřenci Pavla Budínského radovali z vítězství 99:92, čímž uhájili vedení v tabulce.

Ilustrační foto.

Český tým vstoupil do zápasu koncentrovaně, dobře bránil a přesně zakončoval rychlé protiútoky. Švýcaři se dostávali do tempa pomaleji a měli problémy s ubráněním Pumprly, jenž hosty v úvodu střelecky táhl. Ve druhé čtvrtině šli ale Švýcaři díky zvýšenému důrazu do vedení, než z útlumu probral české basketbalisty opět Pumprla. Dvěma tříbodovými střelami skóre znovu otočil.

Po změně stran se o body na české straně starali hlavně Benda se Slezákem. První z nich neomylně zakončoval z podkošového prostoru a druhý potvrzoval své kvality z tříbodové vzdálenosti, odkud se prosadil celkem pětkrát. Ani Švýcaři ale nezůstávali pozadu a oba týmy se střídaly ve vedení. V koncovce v něm byli Češi, ale čtyři sekundy před koncem domácí Vogt vyrovnal. Prodloužení už se ale hrálo podle českých not.

Kvalifikační utkání basketbalistů o ME ve Fribourgu:
Švýcarsko - Česko 92:99 (20:20, 45:47, 67:65, 87:87)
Nejvíce bodů: Brunner 27, Petkovič 19, Vogt 15, Mafuta 13 - Benda 25, Slezák 20, Pumprla 17, Bartoň 13, P. Houška 12. Trestné hody: 31/19 - 15/14. Fauly: 18:22. Trojky: 5:9.