Rubriky:

Míčové sporty

Za zrádkyni se nepovažuju, potřebovala jsem změnu, říká basketbalistka Vítečková

1. září 2010 14:22

Neočekávaný přestup uskutečnila v posledních dnech basketbalistka Eva Vítečková. Česká reprezentantka přestoupila z Brna k největšímu ligovému konkurentovi z USK Praha. "Pokud na mě bude někdo při ligovém utkání pokřikovat z hlediště, že jsem Brno zradila, tak prostě není moudrý," říká Vítečková v rozhovoru pro deník Právo.

 

David Veis, ČTK

Co vás vede k odchodu z Brna do USK Praha, jenž byl v uplynulých letech největším tuzemským rivalem vašeho dosavadního družstva?

Život je změna. Já jsem po jedenácti sezónách v Brně cítila, že už ji potřebuju. Navíc na mě tady ani neuplatnili opci. Přestože mi Brno přirostlo k srdci a možná se zde po skončení basketbalové kariéry i usadím, teď se těším na nové angažmá. Přestupy jsou ve sportu běžné, zkusím prostě něco nového.

S jakými cíli do hlavního města přecházíte?

Na jaře jsem se snažila udělat maximum pro to, abychom vrátily domácí titul do Brna. Teď budu pro změnu usilovat, aby se vrátil zase zpátky do Prahy. A chci samozřejmě pomoct USK k co nejlepšímu výsledku zejména v Eurolize, v níž se mu zatím moc nedařilo. Byla bych strašně ráda, kdybychom postoupily aspoň do čtvrtfinále.

Může pražský celek v dohledné době dosáhnout na mezinárodní scéně takových úspěchů, jaké jste slavila v minulém desetiletí s Brnem?

Byla bych ráda. V Brně to bylo hlavně o tom, že jádro družstva tvořily české basketbalistky, které spolu nastupovaly také v nároďáku. Možná i USK prospěje, že v týmu nyní zřejmě nebude tolik cizinek jako v minulosti.

Už jste si kvůli přestupu do konkurenčního celku vyslechla i nějaké negativní reakce?

Jako že jsem Brno zradila? Já se za zrádkyni nepovažuju. Pokud na mě bude v tomto smyslu někdo při ligovém utkání pokřikovat z hlediště, tak prostě není moudrý.

Během nadcházejícího MS, do něhož vstoupí národní tým právě v Brně, nic takového neočekáváte?

Doufám, že se to nestane. V době šampionátu by měly hráčky i fanoušci táhnout za jeden provaz a udělat maximum pro úspěch českých barev. Nějaká rivalita mezi Brnem a Prahou sem skutečně nepatří.

Už jste přemýšlela, jaké to bude, až poprvé nastoupíte v Brně na Rosničce v soupeřově družstvu?

Už jsem si to představovala. Bude to hodně zvláštní. Ještě těžší bude hrát proti Brnu nějaký klíčový zápas.

Myslíte si tedy, že na sebe USK a Brno opět narazí v nadcházející sezóně v ligovém finále?

Nemám detailní informace o tom, jak bude vypadat brněnský kádr. Ale dá se to samozřejmě takřka jistě předpokládat.

Je vám 28 let. Je možné, že v USK už uzavřete kariéru?

To bude záležet na tom, jak se mi tam bude dařit. Smlouvu mám podepsanou na dva roky. Když bude o mě zájem dál, asi bych pokračovala. Pokud ne, musela bych se zase poohlédnout po jiném klubu.

Čestmír Folk, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty