Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky Seattlu jsou krok od titulu, pomohla i Veselá

15. září 2010 08:34 - SEATTLE

Basketbalistky Seattlu vyhrály i druhé finále WNBA nad Atlantou a jsou krok od titulu. K vítězství 87:84 přispěla Jana Veselá dvěma body. Seattle doma letos ještě neprohrál a sérii může ukončit již ve třetím duelu, který je na programu v noci ze čtvrtka na pátek na palubovce Atlanty.

 

Anthony Bolante , Reuters

O druhou těsnou výhru se opět nejvíce zasloužila Australanka Lauren Jacksonová. Nejužitečnější hráčka sezóny nastřílela stejně jako v neděli 26 bodů, zdatně jí asistovala s 19 body Swin Cashová. Ta sice dvě sekundy před koncem zaváhala dvakrát z čáry trestného hodu, hostující hráčky už se však ke střele umožňující alespoň prodloužení nedostaly.

Veselá dostala důvěru na 12 minut zápasu a kromě jednoho úspěšného pokusu z pole zaznamenala i jednu asistenci a jeden obranný doskok. Při její účasti na palubovce Seattle zaznamenal o 15 bodů více než hostující Atlanta.

Finále basketbalové WNBA - druhý zápas:
Seattle Storm - Atlanta Dream 87:84 (49:47)
Nejvíce bodů: Jacksonová 26, Cashová 19, Wrightová 17, Birdová 10, ...Veselá 2 - McCoughtryová a Castrová-Marquesová po 21, De Souzaová 11, Lyttleová 10. Stav série: 2:0.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty