Rubriky:

Míčové sporty

České ženy ve čtyřhře dělil míček od medaile, smolnou porážku obrečely

17. září 2010 17:37 - OSTRAVA

Místo medaile ze čtyřhry, která jim už skoro visela na krku, mají stolní tenistky oči plné slz. Renáta Štrbíková s Ivetou Vacenovskou přitom ve čtvrtfinále ME v Ostravě vedly nad skvělou maďarskou dvojicí Tothová, Potaová už 3:1 na sety a v rozhodujícím sedmém promarnily dokonce tři mečboly.

„Byly jsme hrozně moc blízko, taková porážka strašně bolí,“ říkala plačící Vacenovská. „Věděly jsme, že to bude s Maďarkami ohromně těžké. Obě patří do evropské špičky, každá z nich drží pálku v jiné ruce, takže jsou vlastně pořád na forhendu a perfektně se za stolem doplňují, ale měli jsme na ně velkou chuť, už za ta družstva,“ připomněla Štrbíková, že prohra s Maďarkami připravila české ženy o čtvrtfinále týmové soutěže, což také české hráčky obrečely.

„Nejvíc mě štve, jak jsem trefila pásku a zkazila ten nadějný mečbol,“ štvalo Vacenovskou. „Nejde snad ani o jeden konkrétní míček, spíš mrzí způsob, jakým jsme to ztratily,“ říkala roztřeseným hlasem 30letá Štrbíková a litovala, že v pátém setu ztratily slibné vedení a nedokázaly tam soupeřky dorazit. „Čtyřhra je hodně o taktice. Servis a příjem, míček mockrát přes síťku nejde a komu to vychází, má navrch. Dlouho jsme to byly my a měly tři mečboly, ale nic z toho a Maďarkám stačil jediný,“ štvalo starší z českých reprezentantek.

„Hodně jsem vnímala, jak nám lidí fandili, o to smutnější pocit teď mám. Věděla jsem, že medaile ze čtyřhry by mně přiměla k pozitivnímu hodnocení šampionátu, takhle je to hrozné. Nic horšího jsem v kariéře snad ještě nepoznala,“ nebyla už schopná zadržet slzy Vacenovská.

ME ve stolním tenise v Ostravě

Ženy - čtyřhra, čtvrtfinále: Štrbíková, Vacenovská (ČR)–Tóthová, Potaová (Maď.) 3:4 (7, 9, -3, 12, -9, -9, -11), Dodeanová, Samaraová (Rum.)–Vik. Pavlovičová, Ganinová (Běl./Rus.) 4:1 (8, -12, 8, 5, 11), Li Ťie, Timinová (Niz.)–Sü Ťie, Partyková (Pol.) 4:2 (8, -8, -6, 8, 4, 12), Paskauskieneová, Fadějevová (Lit./Rus.)–Silbereisenová, Barthelová (Něm.) 4:3 (4, 2, -9, -7, -7, 9, 8).
Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty