Basketbalista Jao Ming hrál první zápas po více než roční pauze

HIDALGO

Čínský basketbalista Jao Ming má za sebou první zápas po loňské operaci levé nohy. Pivot Houstonu odehrál v přípravném utkání na novou sezónu NBA s Orlandem dvanáct minut, Rockets prohráli 88:97.

Basketbalista Houstonu Rockets Jao Ming

Třicetiletý Jao Ming odehrál osm minut v první čtvrtině, ve druhé přidal další čtyři a do zbytku utkání již nezasáhl. Do statistik se zapsal třemi doskoky, jednou asistencí, třemi proměněnými trestnými hody a jedním střeleckým pokusem.

Jao Ming vynechal celou minulou sezónu kvůli vlasové zlomenině nohy. Musel se podrobit operaci a hrozil mu i konec kariéry. Svolení k tréninku dostal čínský basketbalista teprve před měsícem a podle klubových lékařů v sezoně odehraje maximálně 24 minut za zápas. Bude mít úlevy i při tréninku, aby nebyla jeho noha příliš zatěžována.