Favorizované basketbalistky USK začaly jasnou výhrou nad nováčkem

Hlavní favoritky na zisk ligového titulu v ženské basketbalové lize ZVVZ USK Praha vstoupily do soutěže vysokým vítězstvím na hřišti nováčka Studánky Pardubice 116:49. Ze sedmi vicemistryň světa v dresu vysokoškolaček se nejvíce střelecky dařilo Evě Vítečkové, která dala při své premiéře po přestupu z Brna 22 bodů. Prosadila se i nová americká posila USK Delisha Miltonová-Jonesová, jež vstřelila 15 bodů.

V žádném dalším zápase už stobodová hranice nepadla. Obhájce titulu Frisco Sika Brno, jehož kádr opustila řada opor, zvítězil v Karlových Varech 88:73. Letitý suverén domácí soutěže rozhodl zápas především ve druhé čtvrtině, kterou vyhrál 25:13, zbylé desetiminutovky byly vyrovnané a Brňanky v nich zvítězily vždy jen o bod. Střelecky se činily hlavně nové švédské posily Halvarssonová a Eldebrinková, které daly 28 respektive 23 bodů.

Druhý brněnský tým Valosun podlehl doma Slovance 57:74. O výsledku rozhodla už úvodní čtvrtina, ve které Valosun doplatil na časté nepřesnosti a umožnil soupeřkám získat náskok jedenácti bodů. V další části zápasu sice domácí hráčky srovnaly krok, na zvrat ale neměly síly. Naopak v závěrečné čtvrtině odpadly.

Neúspěšný debut v dresu Valosunu prožila vicemistryně světa Ivana Večeřová, která dosáhla double-double, když si připsala 12 bodů a stejný počet doskoků. "Výsledek je pro nás velkým zklamáním. Naše hráčky měly svázané ruce i nohy. V prvním poločase nám soupeřky utekly a už jsme náskok nedohnali," uvedl trenér Valosunu Tomáš Veselý.

Východočeské derby rozhodlo až prodloužení, po němž se domácí Trutnov radoval z vítězství nad Hradcem Králové 72:67. Nejlepší střelkyní poraženého týmu byla s 15 body Eva Horáková, někdejší nejlepší basketbalistka Evropy, která se znovu vrátila do ligy po vleklém zranění kolena.