Vítěznou sérii házenkářek Slavie nezastavila ani Poruba

Házenkářky Slavie vyhrály i sedmý zápas v interlize. Úřadující šampionky dnes porazily nováčka soutěže Porubu v překvapivě vyrovnaném utkání 30:26. Na prvním místě mají Pražanky už čtyřbodový náskok, neboť druhý Zlín v moravském derby jen remizoval s Olomoucí 23:23.

Poruba potvrdila vzestupný trend svých výkonů i v zápase s obhájkyněmi titulu. Slávistky sice v 16. minutě vedly už 10:4, ale hostující tým pak snížil na rozdíl tří branek a tento odstup vydržel až do přestávky.

Na začátku druhé půle se dokázaly hráčky Poruby přiblížit soupeři dokonce na dvě branky, ani tvrdší obrana jim však k nečekanému bodovému zisku nepomohla. Nejlepší střelkyní Slavie byla s devíti brankami tradiční opora Kutlvašrová.

V derby ve Zlíně domácí tým prohrál první poločas o čtyři branky, když se těžko vyrovnával s olomouckou obranou a stěží překonával brankářku Raníkovou. Díky trpělivé hře favorit v 45. minutě vyrovnal, řadu velkých šancí však k získání náskoku nevyužil. V závěru navíc selhala nejlepší zlínská exekutorka sedmimetrových hodů Poznarová, takže její tým podruhé v sezoně nevyhrál.

Interliga házenkářek - 7. kolo:
Zlín - Olomouc 23:23 (10:14) Nejvíce branek: Poznarová 10/4, Štěrbová 4, Salčáková 3 - Huráňová 5, Fabíková a Hejtmánková obě 4/1. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/4. Vyloučení: 1:3. Diváci: 350.
Slavia Praha - Poruba 30:26 (15:12) Nejvíce branek: Kutlvašrová 8, Černá 6, Jonášová 4 - Richvalská 9, Tomečková 6, Marčíková 4. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/3. Vyloučení: 1:5. Diváci: 100.
Veselí nad Moravou - Jindřichův Hradec 25:22 (12:10) Nejvíce branek: Chmelařová 6, Fleková 4/2 - Zbožínková 6, Kohoutová 5, Pilařová 5/1. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 6/4 - 3/1. Vyloučení: 4:8. Diváci: 300.
Písek - Partizánske 34:30 (15:17) Nejvíce branek: Borovská 10, Stellnerová 5, Luzumová 4 - Blažeková 6/2, Michnová 6/2, Holešová 6. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/0 - 5/4. Vyloučení: 1:2. Diváci: 240.
Most - ŠKP Bratislava 24:30 (10:17) Nejvíce branek: Martínková 12, Crhová 4, Tomášková 3 - H. Jančáková 10, Beňušková 7, Z. Janšáková 5. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/1. Vyloučení: 2:5. Diváci: 247.
Šaža - Bánovce nad Bebravou 37:36 (18:18) Nejvíce branek: Vidiečanová 8, Berešová 7, Szarková 7/3 - Tóthová 16/3, Sušecová 7/1, Surovčíková 4. Rozhodčí: Dubaiová, Klieštiková. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/4. Vyloučení: 6:5. ČK: Pileková - Bahýlová. Diváci: 400.
Trenčín - Michalovce 30:39 (11:20) Nejvíce branek: Kovaličková 7, Dudová 5, Birkušová 4 - Hollá 10, Tobiašová 9/1, Polláková 8. Rozhodčí: Simu, Nesvadba. Sedmimetrové hody: 7/5 - 2/1. Vyloučení: 3:7. Diváci: 300.