Házenkáři Plzně nastříleli v Brně 45 gólů, vedou už o tři body

Házenkáři Plzně si upevnili první místo v extralize drtivým vítězstvím v Brně nad týmem Králova Pole 45:28. Západočeši zvýšili svůj náskok v čele tabulky na tři body, neboť druhé Hranice podlehly 29:33 v Zubří, které má zápas k dobru.

Plzeň kráčela mílovými kroky k suverénní výhře. O navyšování skóre se starali hlavně Brykner a Linhart, kteří nakonec dali shodně po deseti gólech. Brňany od debaklu neuchránilo ani devět branek Hastíka. Domácímu týmu hrozila potupná "padesátka", od které ho uchránil v závěru zlepšený výkon gólmana Novotného.

Rozsáhlou marodkou postižené Zubří dalo zapomenout na středeční porážku s Duklou a poradilo si s Hranicemi. Od stavu 10:10 ve 20. minutě se domácí svému soupeři vzdalovali až do vedení 27:20 v 50. minutě. Bojující hosté v závěru dokázali už jen snížit.

Jen o bod za Hranicemi je na třetím místě Dukla, která zvítězila v Třeboni vysoko 35:22.