Rubriky:

Míčové sporty

Hvězdami nabité Miami podlehlo na úvod NBA Bostonu

27. října 2010 08:38 - NEW YORK

V úvodním zápase nového ročníku basketbalové NBA podlehlo hvězdami nabité Miami na palubovce Bostonu 80:88. Nová posila LeBron James zaznamenal sice 31 bodů, ale také osmkrát ztratil míč. Další letní posile Chrisu Boshovi ani Dwyanemu Wadeovi se střelecky vůbec nedařilo.

 

Winslow Townson, ČTK/AP

"Všichni víme, že Řím nebyl postaven za jediný den. Chce to čas," uznal James velké mezery Miami v souhře na hřišti. Většinu přípravných zápasů například musel vynechat kvůli zranění Wade a na jeho hře to bylo znát.

"Byl jsem pochopitelně trochu z rytmu. Je to ale jen jeden z 82 zápasů. Kdo si myslel, že všech 82 vyhrajeme, tak tomu se omlouvám," dodal Wade, dlouholetý tahoun Heat a pamětník titulu z roku 2006.

Boston si v utkání dlouho udržoval bezpečný náskok díky přesné mušce Paula Pierce a Raye Allena, jenž dal klíčovou trojku necelou minutu před koncem. "Byl to zábavný zápas. Až přijedou příště, budou určitě mnohem lepší. A doufám, že i my," dodal kouč Celtics Doc Rivers.

V dalším utkání dokázali obhájci trofeje Los Angeles Lakers díky zlepšení ve druhém poločasu přestřílet na domácí palubovce Houston 112:110. Zářilo především duo Pau Gasol, Kobe Bryant, které se postaralo o rovnou polovinu bodů. V hostujícím dresu se po více než roční pauze objevil čínský pivot Jao Ming, jenž stihl za 23 minut na hřišti devět bodů a 11 doskoků.

Výsledky NBA:
Boston - Miami 88:80, LA Lakers - Houston 112:110, Portland - Phoenix 106:92.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty