Rubriky:

Míčové sporty

Plážové volejbalistky Kolocová a Sluková si vyrovnaly svůj životní výsledek

30. října 2010 09:37 - SAN-JA

Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová obsadily na turnaji Světového okruhu v Číně páté místo. České reprezentantky tak na pískových kurtech v San-ja vyrovnaly svůj nejlepší životní výsledek, kterého dosáhly v srpnu v Polsku.

Tamní turnaj ve Starých Jablonkách však patřil do kategorie Grand Slam, proto na něm letošní mistryně Evropy do 23 let získaly vyšší prémii. V Polsku si rozdělily 13.200 dolarů (asi 233.000 korun), na soutěži nižší kategorie Open v Číně získaly za páté místo 9100 dolarů (160.000 korun).

Kolocová a Sluková došly až do čtvrtého kola hlavní soutěže, v němž v pátek prohrály s domácím nejvýše nasazeným párem Süe Čchen, Čang Si. V sobotu bojovaly v opravách o semifinále s úřadujícími mistryněmi světa Jennifer Kessyovou a April Rossovou z USA, kterým podlehly rovněž ve dvou setech.

O páté místo se česká dvojice podělila s legendou tohoto sportu Kerri Walshovou. Dvojnásobná olympijská vítězka se vrátila na kurty po dvouleté přestávce, během níž porodila dva syny. V San-ja nastupovala spolu s Nicole Branaghovou, ale ve čtvrtém kole prohrály s Němkami Gollerovou a Ludwigovou a v opravách pak i s brazilským párem Maria Clara, Carol.

Finále je na programu v neděli. V příštím týdnu uzavře letošní beachvolejbalovou sezónu turnaj žen v Thajsku.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu žen v San-ja (Čína):
Opravy:
Kessyová, Rossová (6-USA) - Kolocová, Sluková (5-ČR) 2:0 (20, 11).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty