Basketbalisté Pardubic vyhráli i pošesté, tentokrát v Opavě

Suverén basketbalové ligy mužů tým z Pardubic pokračoval i v sedmém kole ve vítězné sérii. Tentokrát Východočeši zdolali celkem jednoznačně Opavu 72:54. Zato další favorit soutěže Prostějov měl nečekaně velké potíže s mladým celkem USK Praha.

Vysokoškoláci svůj kvalitní výkon odstartovali už v první desetiminutovce, kterou vyhráli o deset bodů. Úsek mezi 6. a 10. minutou domácí ztratili dokonce v poměru 3:17. Obrat přinesla až další část poločasu. Domácí o svém vítězství 90:82 rozhodli během prvních dvou minut závěrečné čtvrtiny. Devítibodovou šňůrou získali rozhodující náskok, a když se navíc týmu USK tři minuty před koncem vyfauloval nejlepší střelec Hanke, bylo rozhodnuto.

Přes výhru byl domácí trenér Peter Bálint nespokojený: "Nebylo to z naší strany dobré utkání. Především v obraně to byl špatný výkon. Nedokázali jsme navíc využít naší převahy pod košem. Celek USK nám dělal problémy s menší pohyblivou sestavou. Toto utkání musíme pořádně rozebrat. Takhle hrát nemůžeme."

Hostující kouč Kenneth Scalabroni uznal, že Prostějov nedal do zápasu sto procent. "Ze čtyř zápasů, které jsem v Prostějově odehrál, byl náš tým nejblíže k vítězství. Hráli jsme dobře a soupeř nás navíc podcenil. O porážce rozhodly dva faktory. Byli jsme menší a udělali jsme několik ztrát v nesprávných okamžicích," řekl.

Velmi dobrý zápas odehrál ve Svitavách celek z Kolína. Nad domácími zvítězil nečekaně jednoduše - o sedmnáct bodů 73:56. "Kolín vyhrál díky brilantnímu výkonu obou amerických rozehrávačů, před kterými smekám. Říká se mi to těžko, chtěli jsme vyhrát, ale bohužel," uznal sílu soupeře domácí trenér Jindřich Svojanovský.

Hostující Predrag Benáček nepředpokládal, že jeho svěřenci ovládnou utkání tak jednoznačně. "Vůbec jsem nečekal, že to tady bude lehké. Průběh utkání to i ukázal. Zápas byl vyrovnaný skoro do poslední čtvrtiny. Díky zkušenosti našich hráčů jsme zápas dotáhli do vítězného konce," doplnil.

7. kolo první ligy basketbalistů:
Pardubice - Opava 72:54 (13:11, 33:21, 54:33)
Nejvíce bodů: Arnold 13, Wright a Pospíšil po 12, Bohačík a hampton po 11 - Štec 16, Šiřina 13, Blažek 9. Rozhodčí: Zachara, Galajda, Znamínko. Trestné hody: 9/13 - 8/11. Fauly: 13:16. Trojky: 5:2.
Prostějov - USK Praha 90:82 (15:25, 45:39, 61:61)
Nejvíce bodů: Veikalas 30, Landry 22, Lawrence 8 - Hanke 20, Kříž 17, Kotas 15. Rozhodčí: Paulík, Hruša, Holubek. Trestné hody: 16/26 - 8/8. Fauly: 15:25. Trojky: 8:8. Diváci: 700.
Svitavy - Kolín 56:73 (20:18, 33:36, 44:55)
Nejvíce bodů: Teplý 12, Horák, Kramný a Macela po 10 - Smith 25, Jones 15, Zuzák 14. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Kurz. Trestné hody: 6/5 - 10/8. Fauly: 17:16. Trojky: 5:7.
Děčín - Plzeň 82:68 (25:20, 42:41, 68:53)
Nejvíce bodů: P. Houška 25, Pomikálek 16, Hatcher 13 - Novák 23, Soukup 8, Dvířka 7. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Milata. Trestné hody: 18/12 - 20/13. Fauly: 21:20. Trojky: 2:5.
Brno - Ostrava 79:83 po prodl. (14:17, 34:43, 50:52, 75:75)
Nejvíce bodů: Maio 17, Reinberger 15, Sedmák 12, Meno 11 - Burke 24, Gibson-Bascombe 20, Palyza 10. Rozhodčí: Lukeš, Macela, Karásek. Trestné hody: 29/19 - 42/28. Fauly: 28:20. Trojky: 4:3.