Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalový talent Pecháček míří ze Sokola Pražského do Boloni

1. listopadu 2010 17:51 - PRAHA

Český basketbalový talent Adam Pecháček získal angažmá v italském celku Virtus Boloňa, i když zbytek této sezony ještě stráví v Sokole Pražském. Klub z české metropole se na přestupu patnáctiletého hráče s Boloňou dohodl v pátek, dnes o tom informoval server www.basketmag.cz.

Podle manažera Sokola Davida Jonáka získají Pražané za přestup sumu pohybující se v řádu statisíců korun, což prý zajistí klub na celou jednu sezonu. Sokol také získá procenta z případného dalšího Pecháčkova přestupu. "Navíc jsme si dohodli spolupráci juniorských týmů včetně vzájemných návštěv na turnajích v Česku a Itálii," uvedl Jonák.

Pecháček, který v srpnu pomohl reprezentační šestnáctce k vítězství na mistrovství Evropy divize B, se s Boloňou údajně dohodl na čtyřleté smlouvě. Na svůj nízký věk je fyzicky velmi vyspělý: měří dva metry a sedm centimetrů a podle expertů má velké předpoklady se v budoucnu uplatnit především na pozici 4, kde třeba září i Jan Veselý v Partizanu Bělehrad.

Pecháček je letos už druhým hráčem, kterého si v Sokole Pražském vyhlédl zahraniční klub. Španělská Fuenlabrada, kde působí i Luboš Bartoň, v červenci získala devatenáctiletého křídelního hráče Ondřeje Kohouta. Ten vzápětí odešel na hostování do třetiligového celku Illescas.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty