Rubriky:

Míčové sporty

České volejbalistky prohrály na mistrovství světa i s Kubou

9. listopadu 2010 07:04 - NAGOJA

České volejbalistky prohrály na mistrovství světa v Japonsku i třetí zápas ve čtvrtfinálové skupině F. Tým trenéra Jiřího Šillera dnes podlehl v Nagoji výběru Kuby 1:3 a vzdálila se mu možnost bojovat o deváté až dvanácté místo. Šampionát už zná tři semifinalisty: postoupily olympijské vítězky z Brazílie, domácí Japonky a obhájkyně titulu z Ruska.

 

FIVB

Ve středu Češky nastoupí proti Thajsku a výrazná výhra s prohrou Kuby s Itálií by je teoreticky mohla posunout na postupové šesté místo. Pokud ale skončí ve skupině sedmé nebo osmé, tak pro ně šampionát skončí a obsadí třinácté, respektive patnácté místo.

"Všechny sety byly hrozně vyrovnané. Je to trochu i o štěstí. Pořád moc kazíme, pak se nedá držet krok," řekla Helena Havelková na webu volejbalového svazu. "Někomu se nedaří, pak se s tím hrozně těžko hraje. Každá tady bojujeme sama se sebou," doplnila.

Utkání s Kubou se neslo v nevyrovnaném duchu. Český tým měl problém s přihrávkou po servisu soupeřek. Havlíčková získala jen v prvním setu devět bodů, ale to na výhru nestačilo.

Po ztracené první sadě navíc musel trenér střídat kapitánku Plchotovou. "Měla kolapsový stav. Udělalo se jí špatně, měla nízký tlak, točila se jí hlava," řekl lékař Martin Scheichl.

Celý druhý set si české hráčky držely díky servisu až šestibodový náskok. O ten v závěru přišly, ale nakonec využily osmý setbol.

I třetí sada začala slibně a při podání Mühlsteinové Češky vedly 5:0, náskok ale neudržely. Díky trojblokům znovu odskočily do vedení 18:14, jenomže závěr dirigovala Carcasesová. Nejzkušenější Kubánka nejdříve rozmetala protivníkův příjem tvrdým servisem, v koncovce neomylně smečovala a nedala českým volejbalistkám šanci.

"Největší rozdíl byl v útoku. Docela nás Kubánky rozstřílely. Nedokázaly jsme je odbránit na síti," řekla blokařka Kristýna Pastulová. "Hodně brzy jsme sklopily hlavy. Nehrály jsme, co umíme. Nebyly jsme schopné bodovat," řekla smutně Šárka Barborková.

Rozháraný volejbal pokračoval i ve čtvrté sadě a nevynucené chyby střídaly skvělé zásahy. Češky naposledy vedly 16:15, ale ve finiši opět rozhodla útočná síla Kubánek a chyby na české straně.

MS ve volejbalu žen, 3. kolo čtvrtfinálových skupin:
Skupina E (Tokio):
Rusko - Srbsko 3:0 (19, 8, 12), Turecko - Peru 3:0 (15, 18, 20), Čína - Polsko 3:0 (21, 23, 18), Japonsko - Korea 3:0 (22, 17, 19).
Skupina F (Nagoja):
Česko - Kuba 1:3 (-22, 28, -22, -23), Brazílie - Německo 3:0 (16, 13, 21), Itálie - Thajsko 3:0 (13, 12, 19), USA - Nizozemsko 3:0 (17, 22, 18).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty