Házenkáři Frýdku-Místku opustili v extralize poslední místo

Házenkáři Frýdku-Místku už nejsou v tabulce extraligy poslední. V utkání desátého kola dnes porazili Kopřivnici výrazným rozdílem 37:25 a v pořadí nejvyšší soutěže se dostali před ni. Druhé jsou Lovosice po výhře v Hranicích, třetí Plzeň doma o gól podlehla Zubří.

Poslední Frýdek-Místek si na Kopřivnici věřil a do souboje vlétl plnou parou. Po osmi minutách už vedl 6:1 a náskok dál zvyšoval. V utkání byl domácí tým jednoznačně lepší; v útoku se dařilo zejména Holbeinovi s Hojníkem, branku hájil výborný Šoltés.

V Plzni se domácí jen těžko prosazovali přes koncentrovanou zuberskou obranu, přesto ještě deset minut před koncem vedli o čtyři branky. V dramatickém závěru však Západočeši o náskok přišli, přestože je dlouho držel nad vodou brankář Motlík.

Zápasu v Hranicích kraloval lovosický střelec Motl, autor 13 branek. Domácí tým nevymanila ze soupeřova tlaku ani hlasitá podpora fanoušků, v druhé půli už měly Lovosice utkání pevně v rukou. V tabulce se vítězný tým posunul na druhé místo, na vedoucí Karvinou ztrácí tři body.

Extraliga házenkářů - 10. kolo:
Hranice - Lovosice 23:29 (11:14)
Nejvíce branek: Čadra a Indrák po 5, Šíra 4, Pavlíček 4/2 - Motl 13, Šuma 7, Škvařil 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/1. Vyloučení: 3:1. Diváci: 504.
Frýdek-Místek - Kopřivnice 37:25 (20:9)
Nejvíce branek: Holbein 6, Hojník 6/1, Vacula a O. Meca po 4 - Kichner a Hardt po 4, Gřes 4/2. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 446.
Plzeň - Zubří 23:24 (12:14)
Nejvíce branek: Bečvář 5/3, Vinkelhöfer 4, Soukup a Brykner po 3 - Hrstka 6, Jurka 5, Randýsek 4. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 1000.
KP Brno - Dukla Praha 27:39 (13:9)
Nejvíce branek: Hubáček 7/4, Zima 5, Hastík a Mičola po 4 - Kastner a Kotrč po 7, Piskač a Polášek po 5. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 6/6 - 1/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 410.
Přerov - Jičín 29:27 (13:13)
Nejvíce branek: Pernička 8/5, Kavka a Plšek po 7 - Kraus 5, Bareš a Vocásek po 4. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 6/1 - 4/3. Vyloučení: 1:2. Diváci: 300.