Pivot Love se při výhře Minnesoty blýskl 31 body a 31 doskoky

NEW YORK

Unikátní výkon předvedl v pátečním utkání NBA pivot Minnesoty Kevin Love, který jako první basketbalista po 28 letech dokázal v jednom zápase nasbírat 30 bodů a 30 doskoků. V duelu s New Yorkem dvaadvacetiletý hráč tuto hranici v obou případech těsně překonal o jeden bod i doskok a přispěl k vítězství 112:103.

Basketbalisté Minnesoty Kevin Love (vlevo) a Michael Beasley.

"Sám jsem se zaskočil. Nevím, co říct, abych byl upřímný. Vypadalo to, že vždycky doskočím míč, ať ostatní budou dělat cokoliv," uvedl Love, jenž pomohl Minnesotě otočit nepříznivý vývoj zápasu, v jehož třetí čtvrtině prohrával poslední tým Severozápadní divize už o 21 bodů.

Love napodobil Mosese Malonea, jenž v roce 1982 v dresu Houstonu nastřílel proti Seattlu 38 bodů a doskočil 32 míčů. "Je to úžasné. Můžu říct, že jsem byl na hřišti při tom, když se psala historie. A navíc jsme vyhráli. Bylo úžasné být u toho," rozplýval se Loveův spoluhráč Michael Beasely, jenž přispěl k vítězství 35 body.

Sérii šesti porážek přerušil nejhorší tým Východní konference Toronto, které zvítězilo v Orlandu 110:106. K výhře hostů zavelel sedm sekund před koncem Sonny Weems, jenž tříbodovým košem přes nejlépe bránícího hráče minulé sezóny Dwighta Howarda zlomil nerozhodný stav 103:103.

Už počtvrté za sebou smazali basketbalisté Utahu ve druhém poločase dvoucifernou ztrátu a připsali si čtvrté vítězství. V Atlantě vyhráli 90:86. "V druhém poločase nám to jde, teď ještě musíme najít recept na to, jak to zvládnou v prvním. Starty máme pomalé," řekl nejlepší střelec zápasu Deron Williams, autor 24 bodů Utahu. Atlanta prohrála čtvrté utkání po sobě poté, co v úvodních šesti zápasech sezóny uspěla.

NBA:
Atlanta - Utah 86:90, Dallas - Philadelphia 99:90, Indiana - Houston 99:102, LA Clippers - Detroit 107:113 po prodl., Minnesota - New York 112:103, Oklahoma City - Portland 110:108, Orlando - Toronto 106:110, Phoenix - Sacramento 103:89, Washington - Charlotte 85:93.