Nymburk nezvládl konec zápasu se Sevillou a prohrál 77:93

Basketbalisté Nymburka vykročili v úterý do své čtvrté sezóny v Evropském poháru ULEB domácí porážkou se španělskou Sevillou 77:93, když jim nevyšel hlavně úplný závěr utkání. Čtyři minuty před koncem prohrávali pouze 71:75, ale na drtivý finiš soupeře nestačili. V hostujícím týmu se z výhry radoval i český reprezentační rozehrávač Tomáš Satoranský.

Pardubický Chester Tre Simmons přechází přes Morra ze Sevilly.

Devatenáctiletý odchovanec pražského USK k výhře Sevilly přispěl devíti body. Nymburku naopak nepomohl ani heroický výkon pivota Aleše Chána, který nasázel 29 bodů. Další zápas sehrají sedminásobní čeští šampioni příští úterý v Rize.

Nymburk nažhavily poslední dvě výhry v Jadranské lize proti euroligovým celkům Ciboně Záhřeb a především sobotní triumf nad Partizanem Bělehrad s další českou hvězdou Janem Veselým, ale Sevilla ukázala zkušenosti nasbírané ze španělské ligy považované za nejlepší evropskou soutěž.

Nymburku přitom vyšel úvod a na soupeři bylo znát, že po čtyřech ligových prohrách není v ideální pohodě. Sevilla, v jejímž dresu dostal po zranění prvního rozehrávače Callowaye hodně prostoru právě Satoranský, se ale postupně rozjela, byť po první čtvrtině ztrácela osm bodů.

Nymburk hostům usnadnil roli i nedůslednou obranou, pod vlastním košem Středočeši nezískávali důležité doskoky a Sevilla se tím chytila i při opakovaných střelách. Oba týmy se dlouho přetahovaly o vedení, pro Nymburk vypadala situace nejlépe ve 25. minutě, kdy po trojkách Pumprly a Nissima vedl 50:44.

Pak se ale Sevilla nadechla ke svému nejlepšímu výkonu, čtyřminutový úsek vyhrála poměrem 12:2, při dalekonosných pokusech se především chytili její obávaní střelci, kteří jen ve druhém poločase nasázeli sedm trojek. Nymburk ještě čtyři minuty před koncem hlavně díky Chánovi živil naději, když prohrával jen 71:75, ale pak Satoranský zvýšil další trojkou, čímž odpor českého celku zlomil definitivně. Úplný konec už byl jen festivalem mohutné ofenzivy Sevilly.

ČEZ Nymburk - Cajasol Sevilla 77:93 (25:17, 38:36, 52:58)
Nejvíce bodů: Chán 29, Simmons 16, Nissim 13, Pumprla 10 - Urtasun, Bullock, Davis všichni 17, Katelynas 11, Kirksay 10, Satoranský 9. Rozhodčí: Cicoria (It.), Jasevičius (Lit.), Kolar (Slov.). Fauly: 20:16. Trestné hody: 15/12 - 22/17. Trojky: 7:10. Diváci: 4170.