Liberec první zápas ve Vyzývacím poháru v Bulharsku prohrál

GABROVO

Volejbalisté Dukly Liberec prohráli v úvodním utkání 2. kola Vyzývacího poháru, kam byli přímo nasazeni, na palubovce bulharského Gabrova 1:3 na sety. Za týden se pokusí vybojovat postup v domácí odvetě a navázat na úspěšné vystoupení v minulém ročníku soutěže.

Liberec, který si na jaře zahrál v závěrečném turnaji Vyzývacího poháru a skončil čtvrtý, dnes po velkém boji získal první set v poměru 28:26. V druhé sadě však uhráli svěřenci trenéra Michala Nekoly jen 16 bodů a neuspěli ani v dalších dvou setech, jejichž průběh byl vyrovnanější.

Ve čtvrté sadě drželi hosté krok až do stavu 22:22, ale následné tři výměny patřily Gabrovu. Bulharskému týmu, který je nováčkem v evropských pohárech, pomohl k vítězství i Krasimir Stefanov, který v loňském roce vyhrál s Trentinem Ligu mistrů. V prvním kole Gabrovo přešlo před Tiranu, s níž neztratilo ani set.