Miami ztratilo vedení o 21 bodů, Charlotte ale nakonec porazilo

Basketbalisté Miami sice v NBA promarnili v utkání s Charlotte jednadvacetibodový náskok, soupeře ale nakonec porazili 95:87. Největší zásluhu na vítězství měl LeBron James s 32 body a autor 22 bodů a 14 doskoků Chris Bosh.

Hvězda Miami LeBron James

Heat rozehráli zápas skvěle a ve druhé čtvrtině vedli o 21 bodů. Charlotte se ale nevzdalo a necelých pět minut před koncem snížilo na 80:82. Miami však zachránili James s Boshem, kteří se postarali o následujících 11 bodů, a nedovolili tak zopakovat nedávný duel s Utahem, ve kterém Heat promrhali vedení o 22 bodů a nakonec prohráli v prodloužení.

"Dokázali jsme to ubojovat. Občas se na to sice nedalo dívat, nebylo to pěkné, ale takové zápasy jsou teď pro nás důležité," řekl trenér Miami Erik Spoelstra. Kouč do zápasu poslal i Dwyane Wadea, kterého trápí chřipk. Ještě 45 minut před začátkem se nevědělo, jestli nastoupí. "Chtěl jsem týmu pomoci k vítězství a to se povedlo," řekl Wade, jenž nasbíral jedenáct bodů.

O nový rekord klubu se při výhře 94:82 nad Utahem postaral Tim Duncan ze San Antonia. V dresu Spurs už nasbíral celkem 20.797 bodů a překonal dosavadní maximum Davida Robinsona. "Konečně si z něj můžu utahovat. Když jsem začínal, hráli jsme spolu," řekl Duncan. "Věděli jsme, že se mu to dřív, nebo později povede. Myslím, že ještě pár stovek bodů přidá," dodal Duncanův spoluhráč Manu Ginobili.

NBA:
Boston - Oklahoma City 84:89, Dallas - Chicago 83:88, Golden State - New York 119:125, Miami - Charlotte 95:87, Minnesota - LA Lakers 95:112, New Orleans - Cleveland 108:101, Philadelphia - Milwaukee 90:79, Sacramento - New Jersey 86:81, Toronto - Houston 106:96, Utah - San Antonio 82:94, Washington - Memphis 89:86.