Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Prostějova vstoupí do Ligy mistryň zápasem s Cannes

24. listopadu 2010 11:44 - PROSTĚJOV

S cílem uhrát co nejlepší výsledek vstoupí volejbalistky Prostějova ve čtvrtek do prvního utkání nového ročníku Ligy mistryň, v němž ve své hale narazí od 18. hodin na RC Cannes. Favoritem zápasu je francouzský celek, který skončil v letošním turnaji Final Four na třetím místě.

 

Igor Šefr, ČTK

Hanačky se představí v nejprestižnější evropské klubové soutěži už potřetí. V premiéře se Prostějov nedostal ze základní skupiny, v minulé sezóně svěřenkyně trenéra Miroslava Čady postoupily do prvního kola play off, kde je vyřadilo italské Scavolini Pesaro. Přesto byl tento výsledek největším úspěchem českého ženského klubového volejbalu.

Chtějí uhrát alespoň set

V nadcházejícím ročníku Ligy mistryň se Hanačky ve skupině D střetnou vedle Cannes ještě s italským Cortese a polskou Lodží. "Do utkání s Cannes jdeme s cílem svést co nejvyrovnanější bitvu a získat alespoň set. Největší předností našich soupeřek je zejména obranná činnost. K tomu směřujeme taktiku," uvedl trenér Čada.

Podle něj francouzský celek svou sílu v letní přestávce ještě zvýšil. "Oporami týmu je srbský trojlístek, který tvoří nahrávačka Antonijevičová, blokařka Rašičová a smečařka Spasojevičová. Největší hvězdou je francouzská blokařka Ravvaová a také nová posila Němka Pachaleová. Velkou osobností týmu je Italka Cenoniová. Tento tým nemá žádnou slabinu," tvrdí Čada.

Věří nicméně, že jeho svěřenkyně mají šanci na úspěch. "Chtěli bychom našim fanouškům ukázat, že máme také silný kolektiv. Hovořit ale o postupu ze základní skupiny zrovna přes Cannes by nebylo moc reálné. Naše cesta by mohla vést přes polskou Lodž, neboť také italské Cortese má stejně hvězdný celek jako Cannes," odhadl prostějovský kouč.

Hlavní přípravou Hanaček na Ligu mistryň byly zápasy ve Středoevropské lize. Ty ale vzhledem k hladkým vítězstvím kvality kádru příliš neprověřily. V posledním utkání v neděli ve Splitu se poprvé po návratu z mistrovství světa představila i Němka Corina Sschuskeová.

"Ještě vázla její spolupráce s nahrávačkou Novákovou. Na sehrání obě potřebují ještě nějaký čas," dodal Čada, který bude mít k dispozici kompletní kádr. Kvůli otřesu mozku, který si přivodila při tréninku nárazem hlavou do sloupku, sice ve Splitu chyběla Tina Lipicerová, od začátku týdne už ale trénuje a bude připravena zasáhnout do čtvrtečního zápasu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty