Basketbalistky Brna marně vzdorovaly v Evropské lize Valencii

VALENCIE

Basketbalistky Frisco Sika Brno prohrály v 5. kole Evropské ligy ve španělské Valencii s vedoucím týmem skupiny D Ros Casares 74:82. Brňanky sice favorizovanému týmu dlouho vzdorovaly, ale o jejich čtvrté porážce rozhodla třetí čtvrtina, po níž získal španělský tým důležitý desetibodový náskok. České mistryně zůstaly v tabulce skupiny s jedním vítězstvím a čtyřmi porážkami na posledním místě.

Ilustrační foto

Hráčky Brna sice vstoupily do zápasu odvážně a po koších Fordové a Škerovičové získaly náskok 4:2, jenže španělský celek přidal na rychlosti, v podkošových soubojích se prosazovala zejména americká pivotka Brunová, která táhla svůj tým k vítězství. Jen v první čtvrtině zaznamenala 13 bodů a připsala si v této části hry i osm doskoků. V obraně s ní měly české hráčky velké problémy a jen s velkými obtížemi ji zastavovaly. Přesto měla Valencie po deseti minutách pouze čtyřbodový náskok a ve druhé části zápasu dokonce po koši Halvarssonové Brňanky vedly 23:22.

Jejich radost a naděje na případný úspěch však rychle spláchla osmibodová šňůra domácího týmu. I když Brňanky bojovaly na hranici svých možností, na případný další zvrat v průběhu skóre herně nestačily. Přitom na rozdíl od posledního domácího zápasu s Bourges, kdy zářila pouze Fordová, se tentokrát dařilo střelecky vedle zahraničních opor Škerovičové a Eldebrinkové také českým hráčkám Hejdové se Stehlíkovou.

Ve španělském týmu zářila nejvíce Brunsonová, která k 27 bodům přidala 12 doskoků. Double-double dosáhla také brněnská pivotka Fordová, jež si kromě 17 bodů připsala dokonce 20 získaných míčů v podkošových soubojích.

Evropské liga basketbalistek - skupina D
Ros Casares Valencie - Frisco Sika Brno 82:74 (20:16, 40:36, 64:52)
Nejlepší střelkyně: Brunsonová 27, Fernandezová 13, Palauová 12, Douglasová 10 - Fordová 17, Hejdová 15, Eldebrinková 14, Škerovičová a Stehlíková po 13. Trestné hody: 18/16 - 17/11. Fauly: 17:17. Trojky: 4:5.