Volejbalistky Brna a Ostravy vyhrály i druhý zápas v extralize

Volejbalistky Brna a Ostravy vyhrály i druhý zápas v novém ročníku extraligy a s plným počtem bodů vévodí tabulce. Brňanky i podruhé zvítězily 3:0, v sobotu doma hladce přehrály Frýdek-Místek.

Střešovický nováček sice proti Ostravě nadějně začal, ale na výhru v prvním setu pak už nenavázal. V závěru se projevila převaha hostujících hráček na servisu i na přihrávce.

Největší bitva se odehrála v jiné pražské hale v Edenu, třebaže tam Olomouc vedla už 2:0. Domácí slávistky nejprve zachránily koncovku čtvrté sady a v tie-breaku se potom nevzdaly ani za stavu 1:7. Velkou ztrátu dokázaly smazat a nakonec se radovaly z vítězství 19:17.

Liberec doma neuhrál ani set proti Přerovu, pražský Olymp nastoupí ve Šternberku v neděli.

Extraliga volejbalistek - 2. kolo:
Střešovice - Ostrava 1:3 (20, -24, -18, -22), Liberec - Přerov 0:3 (-19, -12, -19), Slavia Praha - Olomouc 3:2 (-23, -22, 21, 23, 17), Brno - Frýdek-Místek 3:0 (14, 11, 24).