Basketbalisté Oklahomy vyhráli v New Jersey po třetím prodloužení

NEW YORK

Basketbalisté Oklahomy vyhráli v NBA maratonské utkání na palubovce New Jersey, které skončilo až po třetím prodloužení. Tým Thunder získal vítězství 123:120 především díky Russellu Westbrookovi, jenž nastřílel ve třetí nastavené pětiminutovce všech jeho 13 bodů.

Basketbalisté Oklahomy Oklahomy vyhráli v NBA maratonské utkání na palubovce New Jersey,

Westbrook tak plně nahradil v sestavě Oklahomy nejlepšího střelce soutěže a největší hvězdu mužstva Kevina Duranta, jenž je zraněný. V zápase nastřílel 38 bodů, připsal si 15 doskoků a devět asistencí, takže mu jen těsně unikl ceněný triple-double.

"Myslím, že jsem až do toho třetího prodloužení nehrál moc dobře. Ale když mi to tam začalo padat, cítil jsem se stále lépe. Pak jsem do toho prostě musel dát všechno, abychom vyhráli," uvedl Westbrook a vyzdvihl svého spoluhráče Jeffa Greena, jenž zaznamenal jen o bod méně.

Promarněné šance na výhru mohl litovat hráči New Jersey, kteří si sice vynutili prodloužení až trojkou Anthonyho Morrowa těsně před koncem řádné hrací doby, v nastavení však měli větší část navrch. Promarnili však šestibodové vedení v první pětiminutovce a náskok tří bodů ještě 4,6 sekundy před koncem druhé dodatečné části. Shodně 28 bodů nastříleli v dresu poražených Nets Brook Lopez a Jordan Farmar.

Lakers prohráli počtvrté za sebou

Poprvé od dubna 2007 utrpěli čtvrtou porážku za sebou obhájci titulu Los Angeles Lakers, kteří ve středu prohráli 99:109 v Houstonu. "Ještě je začátek sezony, do konce je daleká cesta. Samozřejmě ale někteří kluci se trápí a měli by hrát lépe," uvedl trenér Lakers Phil Jackson. Střeleckou oporou jeho týmu byl tradičně kanonýr Kobe Bryant se 27 body. Lamar Odom si připsal 25 bodů, ovšem v klíčové čtvrté čtvrtině neskóroval.

Hráči Miami zdolali 97:72 Detroit, ovšem více než o výsledku tohoto zápasu se mluvilo o utkání následujícím. Dnes se totiž Heat představí v Clevelandu, kam poprvé zavítá jako host jejich největší hvězda LeBron James, jenž z týmu Cavaliers v létě k nelibosti fanoušků odešel.

"Samozřejmě to pro mě bude hodně emocionální. Mám spoustu krásných vzpomínek, ale ty musím zaplašit a přemýšlet jen o tom, že tam jedeme pro výhru," řekl před cestou ze slunné Floridy do zasněženého Clevelandu James, jehož v bývalém působišti čeká zřejmě výrazně nepřátelské prostředí.

Výsledky NBA
Atlanta - Memphis 112:109, Boston - Portland 99:95, Chicago - Orlando 78:107, Dallas - Minnesota 100:86, Denver - Milwaukee 105:94, Houston - LA Lakers 109:99, LA Clippers - San Antonio 90:85, Miami - Detroit 97:72, New Jersey - Oklahoma City 120:123 po 3. prodloužení, New Orleans - Charlotte 89:73, Toronto - Washington 127:108, Utah - Indiana 110:88.
4. Portland 18 8 10 44,4
5. Minnesota 18 4 14 22,2