Rubriky:

Míčové sporty

Nymburk vyhodil amerického basketbalistu Kocha

3. prosince 2010 11:37 - NYMBURK

Americký basketbalista Adam Koch po necelých pěti měsících končí v Nymburce. Mistrovský klub se s dvaadvacetiletým hráčem, který nastupoval na pozici vyššího křídla nebo pod košem, dohodl na ukončení spolupráce a nyní intenzivně hledá náhradu. Uvedl to sportovní manažer Jiří Zídek.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Společně jsme se dohodli, že jak pro klub, tak pro hráče bude lepší, když se naše cesty rozejdou," uvedl Zídek.

Koch v týmu sedminásobných českých šampionů nenaplnil pověst, která jej předcházela. V osmi zápasech Jadranské ligy dal v průměru jen dva body, nastoupil do dvou zápasů Evropského poháru ULEB, v němž neskóroval, a jeho herní vytížení postupně klesalo.

Koch je v sezóně už druhým hráčem, který ČEZ Nymburk předčasně opouští. Na začátku listopadu se středočeský klub rozešel s dalším Američanem Weyinmim Efejukem. Vedení Nymburka teď usilovně pracuje na tom, aby zacelilo mezeru po Kochovi a přivedlo trenéru Ronenu Ginzburgovi vyšší křídlo na pozici tři.

"Sháníme hráče schopného nastupovat na perimetru, bude důležité, aby respektoval naše finanční možnosti. S jedním jsme v kontaktu a intenzivně jednáme," řekl Zídek.

Jisté je, že Nymburk v sobotním utkání Jadranské ligy na palubovce Cedevity Záhřeb nastoupí jen s deseti hráči, protože pivot Petr Benda je s poraněným kolenem dál na marodce. Stejný počet nymburských basketbalistů zřejmě vyrukuje i do úterního duelu Eurocupu na palubovce Hapoelu Jeruzalém.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty