Lakers v NBA ukončili černou sérii, Sacramento odjelo s debaklem

Basketbalisté Los Angeles Lakers v NBA rázně uťali nepříjemnou sérii čtyř porážek. Obhájci mistrovského titulu v pátek ve své hale deklasovali Sacramento 113:80. Kobe Bryant nastřílel ve vítězném celku 22 bodů, po šestnácti přidali Lamar Odom a Pau Gasol, třebaže ten hrál s pohmožděným kolenem.

Kobe Bryant z Los Angeles Lakers - ilustrační foto.

Lakers po nejdelší sérii nezdarů od dubna 2007 tentokrát vedli už v poločase sedmnáctibodovým rozdílem a o jejich vítězství nebylo nejmenších pochyb. Sacramento naopak prohrálo už pošesté za sebou.

"Náš zápas přišel v nesprávnou dobu. Hrát s šampióny a ještě u nich doma... Největší problém byl, že jsme ztratili strašně moc míčů, a protože se nám nedařilo ani při střelbě, strhlo to lavinu. Nešlo s tím vůbec nic dělat," posteskl si trenér Sacramenta Paul Westphal.

Týmy, které vyhrály sedmkrát za sebou, se utkaly v Utahu a svou úspěšnou šňůru tam po vítězství 93:81 protáhl hostující Dallas. Až prodloužení rozhodlo zápas v Charlotte, kde domácí Bobcats porazili New Jersey 91:84.

NBA:
Atlanta - Philadelphia 93:88, Boston - Chicago 104:92, Charlotte - New Jersey 91:84 po prodl., Denver - LA Clippers 109:104, Detroit - Orlando 91:104, LA Lakers - Sacramento 113:80, Memphis - Houston 111:127, New Orleans - New York 92:100, Phoenix - Indiana 105:97, San Antonio - Minnesota 107:101, Toronto - Oklahoma City 111:99, Utah - Dallas 81:93, Washington - Portland 83:79.