Nejlepší střelec NBA Durant při návratu dovedl Oklahomu k výhře

OKLAHOMA

Nejlepší střelec NBA Kevin Durant se po dvou zápasech vrátil do sestavy Oklahomy a 28 body přivedl tým Thunder k domácímu vítězství 114:109 nad Golden State. Durant vynechal dva starty kvůli zranění kolena a hned při nedělním comebacku se dostal těsně nad úroveň svého sezónního průměru 27,3 bodu.

Kevin Durant (vpravo) z Oklahomy.

Domácí hvězdu ale střelecky výrazně předčil rozehrávač soupeře Stephen Curry, který s 39 body předvedl nejlepší výkon hracího dne v zámořské soutěži. K odvrácení třetí porážky za sebou to ale nevedlo, třebaže Warriors v poslední čtvrtině téměř zlikvidovali ztrátu 21 bodů.

"Nemůžeme si dovolit takhle polevit. I za vysokého vedení musíme bojovat celých 48 minut. Byla to pro nás lekce," řekl Durant. Jeho tým se v závěru vážně obával o výsledek, protože hosté v poslední půlminutě snížili na 107:110.

Nejlepší bilanci v soutěži si udrželo San Antonio po vítězství 109:84 nad hosty z New Orleans. K druhé výhře nad Hornets přesně po týdnu přispěl nejvíce Tony Parker s 19 body. Spurs mají na kontě jen tři prohry; takový vstup do ligy zažili naposledy v sezóně 2007/08.

Basketbalová NBA:
Denver - Memphis 108:107, Detroit - Cleveland 102:92, New Jersey - Boston 75:100, Oklahoma City - Golden State 114:109, Phoenix - Washington 125:108, Portland - LA Clippers 100:91, San Antonio - New Orleans 109:84, Toronto - New York 99:116.