Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté Prostějova mohou postoupit ve Vyzývacím poháru

13. prosince 2010 12:39 - PROSTĚJOV

Basketbalisté Prostějova mohou v úterý slavit postup ve Vyzývacím poháru, pokud v utkání 5. kola porazí německý celek Telekom Bonn. Hanáci první vzájemné utkání vyhráli 81:75, tentokrát budou mít navíc výhodu domácího prostředí. Zápas začne v 18:00.

 

Vladislav Galgonek, ČTK

"Jsme kompletní a rádi bychom doma potvrdili postup. V případě porážky by byla situace ještě zamotaná, protože ve hře je několik variant. Rozhodně bychom ale neměli prohrát o více než pět bodů," řekl manažer prostějovských basketbalistů Petr Fridrich.

Hra Bonnu je postavena na amerických oporách. "Mají hru založenou na velice dobré přechodové fázi, agresivní obraně. Pod košem dobře pracují Ensminger s Ohlbrechtem, z pozice křídel je velká hrozba od střelců Hunta, Campbella a tohle všechno z rozehrávky řídí výborný Wise," uvedl na klubových stránkách kouč Peter Bálint. Sám prý postaví taktiku na dobré defenzivní hře, z níž by měla vycházet útočná aktivita.

Prostějov v minulém týdnu utrpěl první porážku ve skupině E, když na palubovce slovinského mistra Krka Novo Mesto prohrál vysoko 62:78, a přišel o vedení v tabulce. Bonn na třetím místě ztrácí na Prostějov bod. V posledním kole budou Hanáci 21. prosince hostit KK Záhřeb.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty