Rubriky:

Míčové sporty

Prostějov čeká boj o naději na postup ve volejbalové Lize mistryň

13. prosince 2010 12:43 - LODŽ

Volejbalistky Modřanské Prostějov nastoupí v úterý do utkání 4. kola Ligy mistryň v Lodži proti domácí Organice s cílem vybojovat tříbodové vítězství. Pokud chtějí české mistryně pomýšlet na postup do play off ze třetího místa, musí vzhledem k vývoji v ostatních skupinách vyhrát 3:0, nebo 3:1.

 

Igor Šefr, ČTK

První vzájemný souboj minulý čtvrtek na Hané naznačil, že by to nemusel být neřešitelný úkol. Prostějov nedal soupeři šanci a vyhrál hladce 3:0. Ale trenér Miroslav Čada očekává v odvetě tvrdou bitvu, protože hrát se bude v tradičně bouřlivém prostředí v hale pro čtyři tisíce diváků.

"Lodž rozhodně nebude hrát tak odevzdaně jako u nás v prvním zápase. Diváci soupeře poženou za vítězstvím. Proto předpokládám mnohem větší bojovnost polského týmu i touhu jít za úspěchem. Pokud ale zopakujeme kvalitní a precizní výkon z prvního utkání, mohli bychom pomýšlet na tříbodové vítězství," uvedl Čada.

Lodž je v čtyřčlenné skupině D poslední bez bodového zisku. Zatím uhrála pouze jeden set s italským týmem Villa Cortese ve vyprodané domácí hale. Před svými diváky bude polský celek hrát v Lize mistryň teprve podruhé. "Na bouřlivé a hlučné prostředí budeme připraveni. Máme v týmu zkušené hráčky, takže v tomto směru nevidím problém," řekl Čada. "Hru soupeře máme nastudovanou. V prvním utkání se nám podařilo eliminovat jeho největší zbraně, kterými jsou útočné akce ze stran. K vítězství musíme vedle taktiky přidat i hodně bojovnosti," dodal prostějovský kouč.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty